Zo života školy...

 

Vážení rodičia, prosíme Vás o dodržiavanie prevádzkového poriadku školy platného od 16.9.2020

>>> čítajte viac


OZNAM PRE RODIČOV [22.9.2020]

Vážení rodičia, milí žiaci.

Prosíme Vás, aby ste sa oboznámili s vnútorným režimom základnej školy od 16.9.2020 a riadili sa pokynmi, ktoré upravujú prevádzku školy. 

Zvlášť Vás upozorňujeme na povinnosť zákonného zástupcu predložiť pri prvom nástupe žiaka do školy vyplnený „Zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa pred začiatkom nového školského roka 2020/21“, bez ktorého sa dieťa nemôže zúčastniť vyučovania.

Pokiaľ dieťa preruší v nasledujúcom období dochádzku do školy na viac ako 3 dni, zákonný zástupca vždy pri opätovnom nástupe predloží  vyhlásenie o bezinfekčnosti.

DOKUMENTY NA STIAHNUTIE:    
Zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa pred začiatkom nového školského roka 2020/21  stiahnuť tu
Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti od 16.9.2020 (aktualizované) stiahnuť tu
Prevádzka a vnútorný režim základnej školy od 16.9.2020 (akualizované)  stiahnuť tu
Manuál pre školy na školský rok 2020/2021od 16.9.2020 (aktualizované) stiahnuť tu
Semafor pre základné školy od  16.9.2020 (aktualizované) stiahnuť tu
Opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia od 16.9.2020 (aktualizované) stiahnuť tu

 

OZNAM [20.8.2020]

Vážení rodičia žiakov 2. – 4. ročníka v školskom roku 2020/21

        V súlade s usmernením MŠVVaŠ SR k otvoreniu nového školského roka v snahe predísť ochoreniu COVID – 19 a zabezpečiť čo najbezpečnejší pobyt žiakov v škole, obraciame sa na Vás so žiadosťou o vyjadrenie záujmu o školský klub detí ( ŠKD) v školskom roku 2020/21.Prosíme Vás o vyplnenie záväznej on-line prihlášky do ŠKD s nástupom od 3. septembra 2020.

Ako mám prihlásiť dieťa na akciu?

Pokiaľ vypĺňate prihlášku cez APLIKÁCIU EDUPAGE v mobile, tak Vám automaticky prišla správa s možnosťou prihlásenia na akciu (online návratka). Pokiaľ sa správa nezobrazila automaticky, kliknite na kolónku PRIHLASOVANIE, následne vyberte PRIDELENÉ AKCIE NA VYPLNENIE viď. obr. 1.

obr. 1

Ak vypĺňate prihlášku cez EDUPAGE STRÁNKU NA WEBE, tak sa najskôr prihláste do rodičovského konta (kliknite na odkaz). 

Pozrite si návod ako rodič prihlasuje dieťa na akciu .(odkaz na dokument v PDF formáte)

Upozornenie!!! Nepoužívajte na prihlasovanie do akcií konto žiaka, pretože ak sa rodič prihlasuje na EduPage stránku žiackymi prihlasovacími údajmi, potom nevie prihlasovaciu akciu potvrdiť. Na to musí byť prihlásený  len rodičovským kontom. (návod: Prihlásenie do EDUPAGE - rodič)

Ak neviete svoje prihlasovacie údaje do rodičovského konta, kontaktujte triedneho učiteľa.

Ďakujeme.


OZNAM [18.8.2020]

V zmysle § 84 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zverejňujeme informáciu o voľnom pracovnom mieste odborného a pedagogického zamestnanca.

>>> čítajte viac


Oznam o otvorení školského areálu počas prázdnin [10.7.2020]

 

Areál školy je cez letné prázdniny pre verejnosť otvorený denne od 900 do 2000 hod. Multifunkčné ihrisko je možné využívať v Po – Pi v čase od 1300 do 2000 hod. po objednaní na telefónnom čísle 0940 800 517

Cena za prenájom je 10 eur na hodinu. Všetci návštevníci vstupujú do školského areálu na vlastnú zodpovednosť a musia sa riadiť Prevádzkovým poriadkom, ktorý je vyvesený na vstupnej bráne ihriska.


OZNAM [7.7.2020]

 

Vážení rodičia,

Vaše dieťa bude v 1. ročníku potrebovať tieto školské potreby:

  • zošity : č. 624 -  1 ks, č. 511 – 3 ks, č. 513 – 2 ks, č. 440 – 1 ks, č. 511 s pomocnou linkou – 2ks
  • náčrtník, výkresy A4 – 20ks, A3 – 10ks, nožnice, plastelína, ceruza č. 2 – 2ks, lepidlo, vodové farby, štetec č. 8 – 1ks, plochý štetec – 1ks, farebné papiere, voskovky- veľké, pastelky, pero Tornádo, pravítko, obrus na výtvarnú výchovu, vrecúško na tieto pomôcky.

Pomôcky je potrebné priniesť do školy 4. septembra 2020.


ZAHLASUJTE ZA ŠKOLU DO 29.6.2020 - ČERSTVÉ HLAVIČKY

Vážení rodičia, milí žiaci a žiačky,

čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší a s vyváženou stravou nám to aj viac myslí. A to sa v škole vždy zíde! Preto potrebujeme dostať ešte viac ovocia a zeleniny do školy.

Kaufland tento rok organizuje 2. ročník projektu Čerstvé hlavičky a hľadá partnerské školy pre každú zo svojich predajní, ktoré od nich získajú pravidelný prísun kvalitného ovocia alebo zeleniny pre svojich žiakov na celý rok.

Stačí, ak na stránke www.cerstvehlavicky.sk nájdete našu školu a zahlasujete za ňu registráciou pokladničných bločkov z nákupu v Kauflande do 29. júla 2020.

Každý nákup sa počíta a aj naša škola sa môže stať jednou zo 70 škôl, ktoré budú dostávať ovocie a zeleninu pre žiakov celý školský rok 2020/2021.

Podporte našu školu v tomto projekte a pomôžete nám zabezpečiť pre vaše deti pravidelnú porciu zdravej a čerstvej zeleniny a ovocia.

 

S poďakovaním

                                                                       Martina Fabiniová

vedúca školskej jedálne


OZNAM PRE RODIČOV [4.6.2020]

Vážení rodičia,

ako ste boli v marci informovaní, zálohy a preplatky na stravnom Vašich detí v ŠJ Hutnícka, Sp. Nová Ves budú zúčtované v nasledujúcom školskom roku v predpise na október (t.j. v septembri 2020).

Zároveň chcem poprosiť rodičov, ktorých dieťa sa od septembra bude v ŠJ stravovať, a keďže kvôli súčasnej situácii COVID-19 nie je možné distribuovať každému poštovú poukážku, aby ste preddavok na stravné na september 2020 uhradili najneskôr do 20. augusta 2020 prevodom na účet ŠJ: SK86 5600 0000 0075 2498 8007, pre žiaka I. stupňa 7,60 €, pre žiaka II. stupňa 9,20 €. Špec. symbol 0920.

Variabilný symbol ostáva nezmenený. Ak niekto var. symbol nemá, prosím, kontaktujte ma najneskôr do 03.07.2020 na tel. čísle 053/324 9619.

Ďakujem za porozumenie a doterajšiu spoluprácu.

Prajem všetkým pevné zdravie a krásne leto plné oddychu.

Fabiniová, vedúca ŠJOSTATNÉ INFORMÁCIE Z DIANIA ...

Tvoríme doma

Mimoriadna situácia spôsobená šírením vírusu COVID-19 na Slovensku zmenila od 16. marca 2020 život žiakom a pedagógom. 

Začala sa výučba z domu. Žiaci pod vedením svojich pedagógov pracovali na svojich úlohách, pripravovali sa v domácich podmienkach. Nebolo to inak ani v predmete výtvarná výchova. Výsledok výtvarnej tvorby si môžete pozrieť v nasledovných ukážkach.


Mgr. M. Čechová

Fotogaléria: Tvoríme doma

Škola získala grant Karpatskej nadácie 1000e

P. uč. Gerčáková  v tomto školskom roku  žiadala o grant Karpatskej nadácie v spolupráci s T-systems  v projekte Učiteľ budúcnosti

Bola úspešná, nápad natáčať krátky výchovný film na hudobnodramatickom krúžku sa nadácii zapáčil a získala pre svoj projekt Kreatívne s filmom  grant 1000 eur

Peniaze budú použité na technické zabezpečenie pri samotnom natáčaní filmu – fotoaparát na kamerovanie a mikrofón. Film bude samozrejme verejne prístupný a budete si ho môcť pozrieť už počas letných prázdnin. 


NATOČILI SME FILM "STOP KYBERŠIKANE"...

V rámci hudobnodramatického krúžku sme pol roka pracovali na tvorbe krátkeho filmu STOP ( KYBER)ŠIKANE

Žiaci si vyskúšali, aké to je byť scenáristom, režisérom, hercom, kameramanom či filmovým editorom. Výroba bola síce náročná, ale veľmi zábavná a pre decká bola niečím úplne novým a zaujímavým. Film má 9 minút a všetku prácu  na ňom zvládli žiaci našej školy úplne sami. Pozrite si náš výsledok a ak sa vám bude páčiť, lajkujte , zdieľajte, šírte to ďalej.

Pomôžete tým upozorniť na problém šikany a kyberšikany a zároveň oceníte našu niekoľkomesačnú drinu. 

Ďakujeme.

Jedálny lístok pre tento týždeň

pozrite si čo bude na obed...

(Upozornenie!!! Jedálny lístok je od 16.9.2019 zverejnený len na edupage stránkach. V aplikáciách edupage je potrebné aby vaše zariadenie bolo online aby došlo k aktualizácii jedálneho lístka. )

 

ELEKTRONICKÉ ODHLASOVANIE SA ZO STRAVY ŠJ

Od 11.12.2019 je možné sa odhlasovať zo stravy ŠJ aj elektronicky.

Odhlasovanie nie je možné cez aplikáciu edupage.

Chcem sa odhlásiť (kliknite na odkaz)

Odporúčame nainštalovať do mobilných zariadení a tabletov aplikáciu STRAVA.CZ

Google

 

Venujte škole Vaše 2% 

dane z príjmov za kalendárny rok 2019

ĎAKUJEME

stiahnuteľné tlačivá:

stiahnite si vyhlásenie o poukázaní 2%

(editovateľné tlačivo)

viac informácií nájdete tu >>> 

Ak chcete prezerať dokumenty vo formáte PDF musíte mať nainštalovaný prehliadač PDF súborov.

Program si môžete stiahnuť a nainštalovať z oficiálnej stránky produktov Adobe.

https://get.adobe.com/sk/reader/

Anketa

Páči sa Vám táto stránka?

áno (364)
nie (238)

Celkový počet hlasov: 602

NAŠA ŠKOLA JE ZAPOJENÁ DO PROJEKTOV:

Projekt je podporený Nadáciou pre deti Slovenska - nadačným fondom Deti v bezpečí.

POZRITE SI AKTIVITY ŠKOLY V RÁMCI PROJEKTU...


Projekt Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva je podporovaný a financovaný MŠVVŠ SR a EU fondami pre vzdelávanie.

 


 ERASMUS PLUS

Čítajte viac >>>


Milí rodičia,

podporte našu snahu a učme deti správnym stravovacím návykom...

   

čítajte viac >>>

Učitelia a žiaci sa môžu pripojiť na WIFI v škole...

Klikni sem pre viac informácií >>>...

 


AKO SA PRIPOJIŤ K ŠKOLSKEJ SIETI EDU HOST, PRE ŽIAKOV ŠKOLY

Dňa 24.3. 2019 prebehli bezpečnostné nastavenia siete EDU_HOST. Pre pripojenie k sieti je potrebné na vašom zariadení odstrániť zo zoznamu zapamätaných wifi sieti sieť, resp. profil siete  EDU_HOST a nanovo nájsť a pripojiť sa k tejto sieti. Po pripojení je potrebné otvoriť internetový prehliadač a zadať adresu napr. www.google.sk (v prípade, že sa žiadna stránka neotvorí zadajte adresu www.dud.edu-centrum.sk ), po otvorení stránky a potvrdení PODMIENOK ste k sieti pripojení. Sieť je obmedzená na vybrané www stránky!!!  Pre zobrazenie nezabezpečených stránok je potrebné inštalovať certifikáty do vášho zariadenia.

 CERTIFIKÁTY NA STIAHNUTIE:

ca_cert stiahnuť
subca_cert stiahnuť

VIDEONÁVODY NA INŠTALÁCIU CERTIFIKÁTOV:

Pre Windows 7,8,10
Pre Android
Pre Iphone

 


RÝCHLA VOĽBA:

 
 
 
 

Úspechy našich žiakov vo vzdelávacej oblasti

VÝSLEDKY ŠKOLSKÝCH, OKRESNÝCH A KRAJSKÝCH SÚŤAŽÍ A OLYPMIÁD Úspechy našich žiakov v školskom roku 2016 - 2017: Okresné kolo  olympiády v anglickom jazyku Dňa 17.1.2017 sa uskutočnil 27.ročník okresného kola Olympiády v anglickom jazyku, ktorého sa zúčastnili aj naše žiačky. V kategórii 1A sa Natália Rusnáková umiesnila na 7.mieste a v kategórii 1B obsadila Viktória Naďová 6. miesto. Dievčatám blahoželáme ! Obidve žiačky pripravovala Mgr. Romana Melikantová Informatická súťaž IT Pampúch Dňa 2.2.2017 sa v priestoroch Strednej...
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Školské akcie v školskom roku 2019 - 2020

1 - 5 / 23
Príchod chladných a mrazivých dní sa pre mnohých z nás spája aj s prikrmovaním vtáctva. V ŠKD učíme deti milovať a chrániť prírodu.  Jednou z obľúbených a jednoduchých pomocí prírode je prikrmovanie vtáčikov v zime. Každým rokom si v ŠKD...
V rámci spolupráce ZŠ na Hutníckej ulici v Spišskej Novej Vsi s Materskou školou na Stolárskej ulici v Spišskej Novej Vsi sa dňa 15. januára 2020 uskutočnilo rodičovské združenie rodičov predškolákov. Odbornú prednášku spojenú s prezentáciou o...
„Fašiangy, Turice, Veľká noc príde.“ asi každý pozná túto pieseň. Fašiangový čas je až do popolcovej stredy. Dovtedy sa konajú karnevaly, zábavy, plesy.  Ani na ZŠ – Hutnícka nemohla chýbať veselá zábava. Kto prišiel na Karneval 17.1.2020 o...
Na Vianoce sme sa všetci spoločne pripravovali počas adventu. Začali sme zimnou výzdobou tried.  Mikuláša deti privítali zdobenými čižmičkami a po sladkej nádielke nasledovalo zábavné popoludnie. Pokračovali sme výrobou vianočných ozdôb a...
V dňoch 12.12 – 19.12.2019 sa žiaci šiesteho ročníka zúčastnili zdokonaľovacieho plaveckého výcviku.  Plavecký výcvik sa konal v mestskej plavárni nášho mesta s cieľom neplavcov naučiť plávať aspoň jedným plaveckým spôsobom a plavcov zdokonaliť...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Školské výlety a exkurzie v školskom roku 2019 - 2020

1 - 5 / 7
Od 19.2.-25.2.2020 sa konal po druhýkrát v histórii školy Lyžiarsky výcvik s dennou dochádzkou pre žiakov 3. a 4. ročníka našej...
V dňoch 3.2.2020. – 7.2.2020 sa žiaci 8. ročníka zúčastnili lyžiarskeho kurzu. Kurz sa opäť uskutočnil zájazdovou formou. V príjemnom prostredí...
Dňa 19. februára sa Výletníček vybral do pekárne do Tesca v Spišskej Novej Vsi. Účelom nebolo nakupovanie, ale exkúrzia pekárne.  Deti si za...
V sobotu 8.2.2020 sa deti s krúžkom Výletníček vybrali vlakom na celodenný výlet do Vysokých Tatier na Štrbské Pleso.  Počasie nám veľmi prialo....
V nedeľu 19.1.2020 sa na poldenný výlet vydali členovia krúžku Výletníček.  Cieľom cesty bolo Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi. Deti si s...
1 | 2 >>

Aktivity v primárnej prevencii SPJ v šk. r. 2019 - 2020

1 - 3 / 7
Dňa 26. februára 2020 sa žiaci 7. A a 7. B triedy zúčastnili besedy na tému Kyberšikanovanie. Beseda bola realizovaná v spolupáci s Centrom...
V dňoch 29. januára 2020 a 25. februára 2020 sa uskutočnili besedy pre žiakov 8. A, 8. B, 8. C triedy na tému Postoje k drogám. Besedy boli...
Vrámci primárnej prevencie SPJ sa 9. decembra 2019 uskutočnila súťaž v riešení úloh z IQ testov. Úlohy riešilo 13 žiakov zo 6. a 7. ročníkov. Súťaži...
1 | 2 | 3 >>

Kontakt

Základná škola Hutnícka 16 Spišská Nová Ves 052 01 TELEFÓNNE KONTAKTY:

Sekretariát: 053/3249611
Riaditeľňa: 053/3249612
Zástupca r.: 053/3249614
Zástupkyňa r.: 053/3249613
Ekonómka: 053/3249615
Šk. jedáleň: 053/3249619
skola@zshutnsnv.edu.sk